Наполи е на подготовки во пресрет на новата сезона во Италија,  активни се на трансфер пазарот, Елмас е пред потпис со тимот од Неапол.

Во слободното време  претседателот  Аурелио Де Лаурентис и тренерот Карло Анчелоти се релаксираат со партија карти. Прашање е дали вака го договрија трансферот за Елмас?