Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски,  го соопшти списокот на играчи за двата септемвриски дуела против Израел и Летонија во квалификациите за ЕП 2020.

Љупче Дориев е изненадување во составот на Ангеловски за двата квалификациски меча, очекувано Влатко Стојановски дебитира во репрезентацијата.