Рома го пречекува Јувентус во дербито на колото во Серија А. Познати се почетниоте состави на двата тима.

Пирло изненадувачки реши да ги остави на клупата за резерви Артур и Дибала.

Кај гостите, и покрај сите шпекулации, Џеко е во почетните 11.