Астон Вила и Барселона истовремено го објавија трансферот на 16-годишниот напаѓач, Луи Бари.

Овој млад и перспективен фудбалер ја чини Астон Вила само еден милион евра.

За Бари беа заинтересирани и Манчестер Сити и Ливерпул.