Алисија Шмид се натпреварува на 400 метри со пречки, се надева дека ќе настапи на Олимписки игри, Германката има и хоби, таа е баран фото модел, прогласена е за најсекси атлетичарка во својата земја.

Атлетичарката Шмид има само 21 година, тренираше со играчите на Борусија Дортмунд, едноставо ги збудале…