Српскиот напаѓач Иван Шапониќ и официјално е играч на Атлетико Мадрид, објави клубот.

Некогашниот напаѓач на Партизан претходните три години беше играч на Бенфика, но не доби многу шанси во клубот.

Засега не се познати детали и должината на договорот.