Мајорка ќе биде посилна со Абдул Баба Рахман во оваа сезона во Ла Лига. Крилниот бек пристигна во Шпанија како позајмен од екипата на Челси.

Левиот бек се најавуваше како можно засилување на Дерби Каунти но пред крајот на летниот преоден рок одлучи да ја прифати понудата од екипата во која ова лето пристигна Александат Трајковски.