Баерн Минхен без својот најдобар напаѓач, Левандовски ќе истрча од 1 минута против ПСЖ во воведниот натпревар од четвртфиналниот двомеч во Лигата на шампионите.

Кај домаќините проблемите со повреди се посериозни, но Флик успеа да состави тим кој изгледа респректабилно во најмала рака.

На вториот натпревар Порто го дочекува Челси. Интересно е што Тухел одново се одлучи да верува во Вернер.