Баерн Минхен е пред одбрана на шампионската круна во Германија, подготвен е новиот дрес за следната сезона.

Официјално се претставени новите дресови за домашните натпревари за сезоната 2020/21, изгледаат класично, навивачите се задоволни.

Овој дрес, фудбалерите на Баерн Минхен ќе го промовираат вечерва на натпреварот од Купот на Германија против Ајнтрахт Франкфурт.