Екипата на Баерн Минхен денеска официјално го престави дресот за следната сезона.

Од фотографиите може да се забележи , дека новиот  дрес ќе биде во бордо боја со црвени тенки линии.

 

Освен различните бои, на дресот на Баерн за прв пат ќе има пет ѕвездички, а тоа е по повод освојувањето на јубилејната 30-та титула во Бундеслигата.