Баерн Минхен повторно покажал интерес на Герет Бејел отако пред неколку недели се откажа во преговорите со Реал Мадрид.

Шампионот на Германија повторно покажал интерес на Бејл откако пропадна трансферот на Сане поради повреда. Раководството на Баерн не се расфрла со пари но има потреба од засилување, го гледа во  репрезентативецот на Велс.