Без калкулации и промени, тренерот на Баерн Минехн, Флик одлучи да ги постави најдобрите 11 против Фортуна Диселдорф во денешната пресметка од 29 коло од Бундес лигата.

Левандовски е во нападот а помош ќе добие од Гнабри, Коман и Милер. Горецка и Кимих (херојот од минатото коло) се во редот за врска.

Кај гостите изненадувачки во почетните 11 немаше место за Окори а на клупат аостана и Бериша.