Маурицио Сари одлучи да направи сериозна ротација во почетниот состав на Јувентус за денешната пресметка со Бреша во однос оној од победата против Верона викендов во Серија А.

Кристијано Роналдо доби поштеда, има промена на формацијата  а главниот збор во нападот на „старата дама“ ќе го имаат репрезентативците на Аргентина, Игуаин и Дибала.

Марио Балотели ќе дебитира во дресот на Бреша од првата минута на сметка на Матри кој остана на клупата за резерви.