Енис Барди се фокусира на враќање на теренот, вредно работи, повредата се чини наскоро ќе биде минато, македонскиот репрезентативец се враќа во тимот на Леванте.

Ова се добри вести и за Благоја Милевски, селекторот на А-репрезентацијата на Македонија, во октомври го очекуваат дуели со Лихтенштајн и Германија.