Македонскиот репрезетативец, Енис Барди нема да биде меѓу стартерите на Левента за денешниот натпревар против Осасуона во 16 коло од Ла лига.

Кампања доби предност пред Барди кој на последните три натпревари за Леванте одигра само еден натпревар во целост.