Енис Барди ќе биде во почетниот состав кај Леванте на гостувањето против ЕИбар, средбата се игра денеска од 13 часот.

Според „Марка“, Барди средбата од 26 коло во Ла Лига ќе ја започне од првата минута. Леванте бара нови бодови во борбата за зацврстување на средината на табелата, Еибар се бори за опстанок.