Енис Барди ќе игра од првата минута на мечот против Валенсија, нашиот репрезентативец е во стартниот состав на Леванте на градското дерби.

Средбата Валенсија- Леванте започнува од 22 часот, посакуваме гол на Барди по рестартот на сезоната.