Македонскиот репрезентативец, Енис Барди е најавен во почетниот состав кај Левaнтe за средбата со Леганес која се игра денеска од 13 часот.

Леванте е во сериозна резултатска криза, има четири порази на последните четири меча во Ла Лига и Купот на Кралот.

Барди и Леванте се наоѓаат на 14. позиција на тбаелата во Ла Лига.