Леванте на Енис Барди вечерва ја пречекува екипата на Селта Виго во завршниот натпревар од седмото коло во Ла Лига.

Македонскиот репрезентативец не се најде во почетниот состав на Леванте и од клупата за резерви ќе чека шанса да влезе на теренот.


И двата тима лошо ја отворија сезоната во Ла Лига. Леванте е претоследен едно место под Селта , а двата тима се во серија од три порази по ред.