Барселона во четврток се среќава со Кадиз на гости, да се биде или не, тоа е меч за Роналд Куман, се освен победа ќе значи отказ за Холанѓанецот.

Ова го тврдат повеќе медиуми од Шпанија, од Италија сметаат дека Андреа Пирло во „пол“ позиција да го замени Куман.

Иако има многу шпекулации, сепак Пирло е тренерот кој е една од најголемите опции за Барса, не е скап тренер, има веќе и искуство, и е можно решение за до крајот на сезоната.

Пирло не с епрослави во Јувентус, но е добра опција за Барселона, сметаат во Кориере Дело Спорт.