Шпанскиот фудбалски гигант, Барселона и официјално му врачи отказ на Роналд Куман по поразот од Рајо Валјекано во Ла Лига од 1:0.

Барселона ја потврди оваа информација и најави дека е во потрага по нов тренер.

Неофицијално, Марсело Гаљардо, Чави Ернандез и тренерот на младинскиот тим на Барса, Серхи Бархуан се први три пика на Лапорта.