Фудбалерите на Барселона за прв пат тренираа на „Камп Ноу“, се подготвуваат за рестарт на сезоната.

Ла Лига ќе биде рестартирана следната недела, Барселона гостува кај Мајорка на Александар Трајковски на 13 јуни.

Меси и останатите се подготвуваат за продолжението на сезоната, сакаа повторно да работат на стадионот на кој ќе играат без поддршка од навивачите според препораките на Владата на Шапнија.