Барселона е домаќи на Виљареал во натпревар од 3 коло од Ла Лига.

За каталонците ова е прв натпревар сезонава во Шпанија, шанса за импресионирање на навивачите и секако деби на Куман.

Во почетниот состав на Барселона нема поголеми изненадувања, единствено неочекувано во него немаше место за Пјаниќ.

Кај Виљареал Алкасер и Морено се во врвот на нападот, Гомез доби предност пред Кубо.