Легендарниот Дејвид Бекам  е сосптвеник на клуб во САД, Мајами е клуб кој тој го создава  и гради за следната сезона, има големи амбиции во најсилната фудбалска конкуренција.

„The Sun“ најави дека Бекам сака да направи амбициозен тим за големи резултати. Во составот на Мајами ќе играат Пике, Роналдо, Меси, Руни, Суарез…