Вардар пред неколку дена објави дека постигнале договор со гигантот од Турција за соработка на фудбалски план.

Шефот на скаутинг службата на турскиот клуб, Бајрам Билим, беше гостин на ФК Вардар, од кад еинфмормираа за соработката.

Поова се огласи Бешикташ со соопштение на својот сајт:

„Веста во медиумите дека е потпишан договор за соработка помеѓу нашиот клуб и македонскиот клуб Вардар не е вистинита. Љубезно ги молиме нашите фанови да не им веруваат во таквите вести – се вели во објавата на  Бешикташ.