Денешниот  дуел меѓу Ливерпул и Челзи се игра  во Истанбул на арената „Бешикташ Парк“  која блеска пред овој фудбалски спектакл.

Овој стадион уште го носи и мето „Водафон Парк“ но кога се играат мечеви од Суперкупот на УЕФА тогаш никој нема право на  брендирано име.

Арената „Бешикташ Парк“ има капацитет од 41.188 седишта, секако е распродаден во целост за мечот меѓу Ливерпул и Челзи, стадионот вреди 110 милиони евра.