Мејсон се решни за неколку измени во однос на почентните 11 на Тотенхем во однос на она на што не навикна Мурињо.

По промената на менаџерот во тимот од Лондон, Мејсон се одлучи за конкретна 4:3:3 во која Лукас, Бејл и Сон го сочинуваат нападот.  На клупата останаа Виничиус, Али и Сиоко како и Ламела.

Ова е составот за денешната пресметка во Премиер лигата со Саутемптон.