Македонскиот репрезентативец, Езџан Алиоски не е дел од стартниот состав на Лидс за денеешната пресметка со Астон Вила во 26 коло од Премиер лигата.

Ова е дополнителна потврда за намерите на Биелса да се ослободи од Алиоски кој периодов преговараше за нов договор со клубот од „Еланд Роуд“.

Ова е почетниот состав и на Астон Вила: