Италијанскиот фудбалски второлигаш со амбиции за Серија А, Лече денеска и офоцијално го потврди ангажманот на Бобан Николов.

Македонскиот репрезентативец играше за МОЛ Фехервар од 2018 година, а претходно се прослави со настапите за Вардар.

Николов е втор играч со македонски пасош во Лече заедно со поранешниот репрезентативец на Македонија, Леонард Жута.