Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи и неговата сопруга Мартина, донираа 19.000 маски за институциите во Торино.

Бонучи денеска ги предаде првите 1000 маски кои лично ги потпиша. До петок ќе бидат предадени и останатите 18.000 , јавуваат медиумитте од Италија.