Дербито на 5 коло во групата Х од Лигата на шампионите во Шпанија треба да даде одговор кој тим има квалитет за првото место на табелата.

На легендарната „Местаља“ Валнесија ќе истрча без Гуедеш кој не успеа навреме да се опорави од поврадата на скочниот зглоб.

Челси е во најсилниот состав со најдобрите 11 кои во моментов ги има на располагање Лампард.

На вториот натпревар од оваа група ќе играат Лил и Ајакс.