Четвртфиналниот натпревар од Купот на Македонија, меѓу Пелистер и Вардар не се одигра денеска на „Под Тумбе Кафе“.

Снегот и нерасчистениот терен е причината поради која дуелот на вечните ривали е одложен. Навивачите на Пелистер, Чкембарите беа подготвени за овој дуел, со порака од трибините испратија провокација до Комити: