Штутгарт на македонскиот репрезентативец  Дарко Чурлинов денеска го пречекува Осабрик во Бундеслига 2.

Чурлинов во минатото коло го постигна дебитантскиот гол за Штутгарт на мечот со Динамо во Дрезден, денеска на „Мецедес Арената“ ќе чека шанса од клупата за резервни играчи.

Средбата меѓу Штутгарт и Оснабрик започнува од 13-30 часот.