Македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов е во составот на Штутгарт за гостинскиот меч кај Гројтер Фирт во Бундеслига 2.

Чурлинов настапи на последната средба против Регенсбург, доби нешто повеќе од 20 минути, се очекува и денеска да добие можност од клупата за резерви во вториот дел од оваа средба.

Натпреварот започнува од 13 часот.