Македонскиот младински репрезентативец, Дарко Чурлинов е повторно во тимот на Штутгарт, од клупата за резерви ќе чека шанса за настап на гостувањето против Билефелд.

Чурлинов на последниот меч на домашен терен против Борусија Менхенгладбах не беше во тимот, сега чека шанса од клупата против Билефелд.