Штутгарт го пречекува Ајнтрахт Франкфурт во Бундеслигата, средбата се  игра од 15-30 на „Мерцедес“ арената, македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов шанса за настап чека од клупата за резерви.

Чурлинов повторно не е стартер за Штутгарт, секако очекуваме да добие минутажа на средбата на домашен терен, веќе запиша настапи во Бундеслигата.