Македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов кој во зимскиот преоден рок од Келн се пресели во Штутгарт, вечерва со својот тим гостува кај Бохум.

Чурлинов е на клупата за резервни играчи за оваа средба од Бундеслига 2, чека шанса за деби во својот нов клуб.