Штутгарт вечерва му гостува на Баер во Леверкузен во рамки на Купот на Германија.

Македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов кој зимава прејде од Келн во Штутгарт е во составот на својот нов тим, чека деби настап од клупата за резерви.

Чурлинов и Штутгарт очекуваат поволен развој на настаните во Леверкузен, средбата започнува од 18-30 часот.