Тивеш ведна најде замена за Љупчо Димитковски, кој си поднесе оставка. Раде Цицмиловиќ e нов тренер на Тиквеш, потврдија денес од управата на клубот.

Поранешниот тренер на ФК Беласица во Тиквеш  има обврска да се бори за првите две позиции на табелата, кои носат пласман или барем бараж за Првата Македонска лига.

Тиквеш е во лоша серија од четири натпревари без победа во Втората фудбалска лига на Македонија.

Раде Цицмиловиќ e нов тренер на Тиквеш.Да му посакаме толо добредојде во Кавадарци.Тој дебито со Тиквеш ќе го има во Недела против екипата на Фк Осогово.🔴⚪🔴⚪🔴

Gepostet von ГФК Тиквеш 1930 am Dienstag, 5. November 2019