Манчестер Јунатед на лето сака да го купи фудбалерот на Астон Вила, Џек Грилиш, а за такво нешто раководството планира до крајот на месец февруари да ги договор условите и клаузулата за талентиранит играч од срдината на теренот.

Според, „Manchester Evening News” раководството на Јунајтед стравува дека цената а 24-годишниот Англичаец ќе порасне после ЕП, на кое Грилиш треба да настапи за „Гордио Албион“. Наводно, Јунатед за Грилиш е подготвен да инкесира 45.милиони фунти.

 

Сезонава, Грилиш постигна 9. голови и запиша 8.асистенции на 29.натпревари.