Фудбалерите на Штудгард денеска му гостуваат на Динамо Дрезден во натпревар од 29 коло од 2 Бундес лига во Германија.

Македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов е на клупата за резерви и се очекува да добие шанса во второто полувреме.