Поранешниот младински  репрезентативец на Македонија, Давид Бабунски не е веќе фудбалер на јапонскиот тим Омија Адрија, а кариерата ќе ја продолжи во Романија.

#BineAiVenit #DavidBabunski🇲🇰 Mijlocașul macedonean 𝐃𝐚𝐯𝐢𝐝 𝐁𝐚𝐛𝐮𝐧𝐬𝐤𝐢 a semnat pe un an jumătate cu FC Botoșani. În…

Gepostet von Fotbal Club Botoșani am Montag, 2. März 2020

Давид потпиша договор со тимот на Ботошани и ќе биде дел од овој тим 18.месеци, односно година и пол. За потсетувае во овој клуб настапува уште еден Македонец, а тоа е Стефан Ашковски кој е втор стрелец на клубот со пет погодоци на 24 средби.