Валверде не се остана на зборот, најави дека Дембеле ќе мора посериозно да се потруди за да се врати во почетниот тим но напаѓачот уште вечерва добива шанса на местото на повредениот Суарез.

Барселона во пресметката со Славија Прага од Лигата на шампионите, влегува со најдобрите 11 кои во моментов ги има на располагање Валверде иако се очекуваше денеска шанса да добие Ракитиќ на сметка на Видал.

А ова е почениот состав на Славија Прага.