Напаѓачот на Лион кој го постигна клучниот гол во елиминцијата на Јувентус во Лигата на шампионите, Мемфис Депај одлучи да покаже како го прослави светскиот ден на лавовите.

Крилниот напаѓач има голема тетоважа со лик од лав на грбот и често сака да се споредува со кралот на животните.

Познато е дека омилено животно на Ибрахимовиќ исто така е лавот, па може да се очекува и рекација по однос на постот на Депај во скоро време.