Пауло Дибала ја доби наградата МВП во калчо лигата за сезоната 2019/20.

Аргентинецот има многу простор да биде задоволен од прикажаното оваа сезона, секако титулата МВП ја прослави со својата преубава девојка Ориана Сабатини.