Рубен Дијаз од Бенфика се пресели во Манчестер Сити, по незгодните 5-2 од Лестер, Гвардиола купи дефанзивец за 68 милиони евра.

Португалецот со себе ќе ја донесе девојката Маријана Консалвес, таа е попозната како Арпил Ајви во естрадниот свет на Португалија.