Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски се дел од почениот тим на Динамо Загреб за денешниот натпревар од четвртфиналето во Лига Европа.

Во стартниот состав на домаќинот нема поголеми изненадувања, тој е предводен од херојот од дуелот со Тотенхем Оршиќ.

Кај гостите неочекувано на клупата остана Пако Алкасер.