Вистинска драма се случува денеска во семејството на Кристијано Роналдо.

Неговата мајка Долорес Авеиро (65) утринава доживеа мозочен удар и е итно пренесена во болницата „Нелио Мендонка“.

Според првите информации таа е надвор од животна опасност, но состојбата не и е добра.

Кристијано, кој е многу поврзан со својата мајка, веднаш се спакува и замина за Португалија.