Фудбалерите на Црвена Ѕвезда се подготвуваат за дуелот со Тотенхем, а на тренингот се случи една незгода во која повреден е Милош Дегенек.

По еден дуел, Бен случајно му ја повредил ногата.

Расекотината дефанзивецот ја објави на социјалните мрежи и му се заблагодари на соиграчот за потегот.

Се уште не е познато дали тој ќе игра против екипата од Лондон.