Поради коронавирусот, натпреварите во Бундес лигата продолжија без публика на трибините. Сите фанови на германскиот фудбал, викендов уживаа во фудбалската магија на 26 коло но имало и такви кои не се придржувале до мерките на властите.

Двајца навивачи на Баерн Минхен одлучиле во живо да го гледаат натпреварот во Берлин кој го доби баварскиот гигант со 2:0.

Полицијата морала ра реагира па двајцата фанови се симнале до 12 метарското дрво, немало казна само барање да се оддалечат од стадионот.